Menü Kapat

Alpha-Isomethyl Ionone

Esansların ve uçucu yağların içeren alerji tetikleyebilen bir yapı taşı, kanuna göre etikette yazması gerekir.

Bu bileşenin kozmetik ürünlerdeki işlevleri

PARFÜM
Parfüm yağları ve / veya aromalarının bileşeni

CİLT BAKIMI
Cildi iyi durumda tutar
Kozmetikte görülmesi
Parfümler, kokulu sular, tıraş sonrası, çeşitli parfümlü kozmetikler

Kozmetikte kullanım hakkında temel bilgiler

Koku, EC Kozmetik Yönetmeliği Madde 19 Paragraf 1 g) uyarınca beyana tabidir.
Kokular veya koku karışımları, kozmetik sektöründe “parfüm ajanları” veya “parfüm yağları” veya “parfüm yağları” olarak da anılır. Kozmetik ürünlerde INCI adı “PARFUM” ile beyan edilmektedir. Bunlar, seyreltilmemiş tek tek maddeler veya doğal hammaddelerden gelen veya (yarı) sentetik olarak üretilebilen karışımlarıdır. Parfüm, eau de parfum, eau de toilette, kolonya ve diğer parfümlü kozmetik ürünlerin üretimi için başlangıç ​​malzemeleridir. Ortalama koku içeriği parfümde% 15-30, eau de parfum’da% 10-14, eau de toilette’de% 6-9, kolonyada% 3-5 ve yaklaşık% 0.2-1 ve yaklaşık 1’dir. Deodorant çubuklarında% 3.

Parfüm yağları, uçucu yağları, reçineleri ve mutlakları içerir. Kaynaklar şunları içerir: Çiçekler, yapraklar ve saplar, meyveler ve meyve kabukları veya bitki kökleri; Ağaçlar, otlar veya otlar, iğneler, reçineler ve balzamlar. Ayrıca doğal ürünlerden izole edilmiş bileşikler gibi. B. aldehitler, ketonlar, esterler, alkoller vb. (Geraniyol, sitronelal, sitral, öjenol, mentol) yanı sıra yarı sentetik (sitronellol, geranil asetat, iyononlar) ve sentetik kokular (ör. Feniletil alkol ve linalol) kullanılır. Hayvansal kökenli kokular, ör. B. musk ve amber nadiren kullanılır.

Güvenli kullanım hakkında

Alerjolojik açıdan ilgileri nedeniyle, AB 26’da ayrı ayrı kokuların kozmetik ürünlerin ambalajlarında ayrı olarak beyan edilmesi gerekir. Bunlar Alfa-izometil iyonon, Amyl sinnamal, Amilsinnamil alkol, Anason alkolü, Benzil alkol, Benzil benzoat, Benzil sinamat, Benzil salisilat, Butilfenil metil propiyonal, Cinnamal, Sinamil alkol, Sitral, Citronellol, Coumarin, Eurfur, Extractea fernia f, Evernia prunidir. özü, Farnesol, Geraniol, Hexyl sinnamal, Hydroxycitronellal, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, Isoeugenol, Limonene, Linalool ve Methyl 2-octynoate. Bu maddelerin etiketlenmesi, bu maddelerden birine veya daha fazlasına alerjisi olduğunu bilen alerji hastalarının ilgili ürünlerden kaçınmasına yardımcı olur.
Büyük bir Avrupa araştırmasına göre, nüfusun yaklaşık% 2’si en az bir kokuya temas alerjisinden muzdariptir ve kadınlar erkeklerden yaklaşık iki kat daha fazla etkilenmektedir. Bir koku alerjisine dair ilk şüphe varsa, alerji uzmanı iki standartlaştırılmış koku serisiyle (sözde koku karışımı 1 ve 2) bir yama testi yapabilir. Şüpheli alerjenler, alçı ile küçük odacıklarda iki gün boyunca standart bir şekilde sırttaki cilde sabitlenir. Test alanında ciltte kızarıklık ve iltihaplanma, yani egzama gibi bir reaksiyon gelişip gelişmediğini gözlemliyoruz. İki test serisi alerjenik koku, vakaların% 70 ila 80’inde kokulara karşı genel hassasiyeti tanımlamayı mümkün kılar. Kozmetiklerdeki bireysel kokuların bazen çok düşük konsantrasyonu nedeniyle, bir kontakt alerjik reaksiyonu tetiklemek için gerekli bir duyarlılığın olduğu bir maddenin eşik konsantrasyonuna, özellikle kullanım koşulları altında, özellikle de kullanımdan sonra tekrar durulanır (sözde durulama ürünleri). Bir koku karışımına yönelik test reaksiyonu pozitifse, karışımın ayrı ayrı bileşenlerinin yeniden test edilmesi önemlidir. Ancak o zaman, etkilenen kişinin neye alerjisi olduğunu tam olarak söyleyebilirsiniz.
Bu madde, AB Komisyonu’nun (SCCS) bilimsel danışma komitesi tarafından yapılan bir değerlendirmeden sonra, AT Kozmetik Yönetmeliği Ek III’teki bir giriş yoluyla açıkça yetkilendirilmiştir ve / veya bir kısıtlamaya tabidir. Kısıtlamalar, örn. B. saflık kriterleri, maksimum konsantrasyon veya yalnızca belirli ürün kategorilerinde kullanım. Bu maddenin kozmetik ürünlerde kullanımı Ek III’te belirtilen koşullar altında güvenlidir.

Aşağıdaki madde gruplarına aittir
Parfüm / kokular
Cilt bakımı için aktif bileşenler

Related Entries