Menü Kapat

Köşe Yazarı olmak istiyor musunuz?

Sabun Atölye olarak daha iyi hizmet ve daha fazla bilgileri paylaşabilmek için ekibimiz büyütmek istiyoruz.

Köşe Yazarı Kim Olabilir?

Yazmayı ve kozmetiği seven bir kimse olmalıdır. Komplike konuları basit anlatabilen olursa daha da iyidir. Türkçe güzel yazmalıdır, bir yabancı bu blog için bence yeterli 😉

Genel olarak kimya/eczacılık/fitoterapi okuyan öğrenci, hobi yapanı, güzellik uzmanı ya da medya-iletişim bölümü öğrencisi/mezunu olabilir.

En önemli burada konuları iyi araştırmalıdır ve orijinal olmalıdır.

Konu olarak sabun yapımı, kozmetik kimyası, dermatoloji, aromaterapi ve bitki bilimine kadar hepsi olabilir.

İstersiniz bizimle bir proje paylaşabilirsiniz ya da bir hammaddenin kullanımı ve faydalarını da anlatabilirsiniz. Projeler için yazının yanısıra video da olmalıdır.

Çalışma şekili nasıldır?

İlk olarak yazı fikrinizi bizimle email ile (KÖŞE YAZARI başlık ile ya da aşağıda ki iletişim formu kullanarak) paylaşın, bizim de ilgimizi çekiyorsa sizinle irtibata geçiyoruz.

İlk taslak sizden geldikten sonra, duruma göre değişikliler isteyebiliriz. Blogda paylaşmaya karar verdikten sonra, sizden kendiniz hakkında kısa bir açıklama, bir resim ve varsa ulaşabilecek bir online media bağlantısı isteriz, onları blog yazı ile birlikte yayınlayacağız.

Yayınladıktan sonra, yazınız bize aittir, ama tabii ki portföyünüz ve link olarak kullanabilirsiniz.

Yazınız takipçilerimizin beğeni alıyorsa ve devam çalışmaya karar veriyorsak ikinci yazıdan itibaren tatlı dilimler mağazanızımızdan her kabul edilen yazı için 100 TL hediye çeki vermekteyiz.

Yazı nasıl olmalıdır?

Yazı en az 300, maksimum 500 kelime olmalıdır. Daha uzun yazı isteyen bir konu oluyorsa yazınızı seri şekline getirerek sunabilirsiniz.

Yazınız orijinal internetten ya da kitaplardan kopya / tercüme olmamalıdır.

Türkçeniz doğru ve yazma/imla kurallarına uygun olmalıdır.

Kolay anlaşılan cümle kurumu tercih etmelidir.

Yazınız giriş, gelişme/ara başlıklar ve sonuç yapısına sahip olmalıdır.

Yazınız html (email) metini olarak gönderilmelidir. Yazınızda video ya da resim var ise yüksek kalite, açık renk ve iyi ses kalitesinde olmalı, fon müziği kesinlikle olmamalıdır.

Konu fırınız buradan benimle paylaşabilirsiniz: justine@sabunatolye.com ve ya instagram da özel mesaj yazabilirsiniz.