Menü Kapat

Hakkımızda

Sabun Atölye Kim?

Bu soru cevaplamak bazen o kadar zor ki…

İlk olarak bence her zaman anneyim, ikinci aklıma geleni hem arıştırmacıyım hem de ellerimle bir şey yapmam lazım birisiyim.

Ama daha klasik bir cevap istiyorsanız, bir Gıda Mühendisiyim, Almanım, Kozmetik Kimyager ve çift lisanslı Kozmetik Uzmanıyım.

Araştırma ve cilt bakımı aşkıma bana zaman ile de Herbalism ve Aromatherapy sertifikası kazandı, şu anda Ayurveda’ya sık sık bir göz atıyorum, bakalım o nasıl biticek.

2005’den beri Clemantine Sabun sonra Clemantine’s olarak, eşimle beraber, sabun ve kozmetik üretiyoruz. 2010’da daha çok fason imalata ağrılığı verdik ve 2020’de bize ait marka kapatmaya karar verdik.

Bunun dışında kozmetik ve sabun hammaddeleri www.tatlidilimler.com sayfamız üzeri satıyoruz ve Sabun Atölye bloğumdan insanlar sabun ve kozmetik yapımı gösteriyorum.

Peki Kimdir Justine Akçor?

Türkiye’de bitkisel kozmetik bilincinin geliştirilmesi, üretiminin desteklenmesi, markalaşılması ve Türk kozmetik ürünlerinin dünya genelinde aranılır duruma gelmesi için Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Artvin Çoruh Üniversitesi ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ile çalışmalar yapıyoruz.

Bu çalışmalarımız Ar-Ge, karşılıklı bilgi paylaşımı ve eğitimler şeklinde devam ediyor.