Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

28 thoughts on “Hızlı Kokulu Taş Yapımı

 • sinem

  bu taşlardaki esanslar ne kadar süre koku verir? bunlar zamanla eriyerek küçülürlermi? eğer küçülmüyorlarsa taştaki koku esansı gidince arkasına yada üzerine esans damlatarak tekrar koku vermesini sağlayabilirmiyiz? üzerine kondukları eşyaya boya,leke yada koku bırakırlarmı? nasıl birşey üzerine konmalı ki hem daha çok koku versin hem de leke vs. yapmasın

  • Justine Post author

   Merhaba Sinem Hanım,
   kokulu taşın süresi yaklaşık 3 aydır, bu süresi ama sizin kullandığınız esanslara ve miktara bağlı. Kokulu taşta bir küçülme olmuyor. Esansın etkisi azalınca esansı taşın arka tarafta damlabilirsiniz. Taşları bir leke bırakmıyorlar. Kumaş üzerinde koyarsanız onlar da biraz koku alacaklar. Kokulu taş sıcak bir ortamda biraz daha koku vericek, ama büyük fark yapmaz.
   Özel bir dikkati taş kulanırken gerekmiyor.
   Umuyorum bütün sorularınız cevaplabildim. Açık kalanı ya başka bir sorunuz varsa buyrun sorun,
   Justine

 • yücel aslan

  iyi günler,
  kokulu taş videosunda kaynatılmış su demişsiniz. sıcak olarak mı kullanılacak yoksa kaynatılıp soğutulmuş su mu kullanılacak? teşekkür ederim.

 • yücel aslan

  öncelikle hızlı ve özenli kargo için teşekkürler.
  sayenizde umarım bende güzel kokulu taşlar ve sabunlar yapabileceğim. yardımlarınız ve videolar için teşekkürler

 • yücel aslan

  yine ben :)) kokulu taş malzememi aldım. bir heyecan kalıplara döktüm. 10 dakika da kurudu.amaaaaa küçük küçük delikler olmuş. silikon kalıpları hafif silkeledim. neyi yanlış yaptım?

  • Justine Post author

   Karışınca fazla hava girmiş bence. Bunu engelemek için biraz daha fazla su kullanabilirsiniz, yada daha fazla silkemeniz lazım.

 • hümeyra

  merhabalar justine hanım ben kokulu taş yapıyorum ama gittikçe renkleri açılyor kırmızıya gıda boyası kullanmıştım ondanmı acaba ne yapabilirim

  • Justine Post author

   Merhaba Hümeyra Hanım,
   gıda boyası suçlu olabilir. Kokulu taş yapımı için tavsiyem sedefler ve pigmentler.

 • Nefin

  Merhaba
  Renkli kokulu taş yaptım ancak kuruduktan sonra kullandığım renk net çıkmadı yani dalgalı
  gibi oldu rengi, çok karıştırmıştım. Neden kaynaklanmış olabilir? Teşekkürler :)

  • Justine Post author

   Merhabalar,
   benim ilk şüpem su miktarı fazla gitti, bir kez daha az su ile deneyin. Pigmenti yada sedefi kuru halinde kokulu taş tozu ile karıştırın ve bundan sonra su ilave edin.
   Justine

 • Nefin

  Merhaba
  Sizden aldığım pigmentler ile kokulutaş yapmayı denedim renk net olmadı neyi yanlış yapmış olabilirim?

  • Justine Post author

   Merhabalar,
   net deyince peter kadar koyu olmuyor mu demek istediğiniz?
   Kokulu taşlara renklendirince bunu aklına tutun: Kuruduktan sonra renk daha açık oluyor, yani renk ayarlarken istediğiniz renk bir iki ton daha koyu ayarlayın.
   Justine

 • HANDAN

  Merhabalar;
  ben kokulu taş işine yeni başlıyorum.Kokulu taş üzerine harf teması dışında baskılı yazı nasıl yazabilirim.Teşekkürler.

 • Eda

  merhaba, kokulu taş yapacağım renk olarak kırmızı ve pembe düşünüyorum, pigment renklerinden kırmızı ve pembe rengini ayarlamak için hangisini kullanmalıyım. kırmızı oksit rengini mi ? :)

 • funda ozer

  merhaba ,ben kokulu tas yapmaya başladım yalnız uc boyutlu kalıplarda kullandığımda kuruduktan sonra çıkarırken sorun yasıyorum dıger normal kalıplarda bunu yasamıyorum bır puf noktası varmı kalıpların ıcıne bırsey sıkmamız gerekıyormu ? su kullanırken normal kokluytas malzemesı ıcın sıcak su
  hızlı kokulu tas ıcın normal musluk suyu kullanmalımıyız

  • Justine Post author

   Merhabalar,

   maalesef bir püf noktası yok, bazı kalıplar çok ince detaylı ve kıvırık orada sıkıntı yaşacaksınız, benim tavsiyem kalıpta tamamen soğusun ve sertleşin o zaman kırma ihtimalı en düşük.
   Hızlı kokulu taş için normal muslus suyu yeterlidir.
   Diğer kokulu taş malzemesi için sıcak su tavsiye ettim (o artık satışta yok)

  • Justine Post author

   Merhabalar,
   maalesef bir püf noktsı yok :( Çok detaylı kalıplar kırma yaparlar. İhtimal düşürmek için taşınızı tamamen soğutmaya ve sertleşmeye kalıpta bırakın.
   Hızlı kokulu taş için normal musluk suyu yeterlidir.
   Diğeri için sıcak su tavsiye ettim, ama onun satışı devam etmemektir.

 • ezgi

  Merhaba.. Hızlı kokulu taş malzemeleri aldım sizin videolarınızdan yararlanarak ilk ürünleri yaptım fakat kalıptan çıkardıktan sonra kullandığım toz pigment peçetenin üzerinde epey bir bulaşma gerçeklestirdi. Hatta elimde bile pembe tozumsu rengini bulaştırdı. ikinci seferde ise pigment kullanmadan yaptım bu sefer ilkine nazaran daha az tozumsu kıvam elime bulaştı özellikle kokulu taşın taban kısmından bulaşma oluyor. Bu bulaşma olayı bütün kokulu taşlarda oluyor mu yoksa ben mi bir yerlerde yanlışlık yapıyorum.
  Teşekkür ederim..

  • Justine Post author

   Merhaba Ezgi Hanım,
   kullandığınız miktarı, malzemeleri ve yaptığınız adımları bana tek tek yazabilir misiniz? Ve resiminiz de varsa gönderebilir misiniz?
   Justine

   • ezgi

    Cevap için öncelikle teşekkür ederim. Burdan fotoğraf ekleyemedim bana bir mail adresi verirseniz size hemen fotoğrafları göndermek istiyorum.

 • Elif

  Merhabalar,

  İnternet üzerinden bir arkadaşımın bebeği için kokulu taş siparişi verdim. Taşlar geldi fakat kokusu insanı rahatsız edecek kadar fazla. Arkadaşıma hediyeyi verene kadar taşları açık ortamda bekletmeyi düşünüyorum fakat acaba kokusunun azalmasını hızlandırmak için taşları suda bekletme ya da yıkama gibi bir işlemden geçirsem taşlara bir zararı olur mu acaba?
  şimdiden teşekkürler