Menü Kapat

Ölçmede En İyi Uygulamalar

Posted in blog, butik sabun, doğal sabun, kozmetik

Hiç internette kozmetik formüller aradınız mı? Bir arama, bir yılda deneyebileceğinizden daha fazla varyasyon ortaya çıkarır, belki daha fazla. Soru elbette iyi mi? Umduğunuz sonuçları sağlayacaklar mı? İyi araştırılmış ve yazılmışlar mı? Ne yazık ki, endişe verici bir sayı, kap ve yemek kaşığı ölçülen malzemeleri gerektirir.

Bunun derdi ne?

Fincan ve yemek kaşığı ile ölçmek kabul edilebilir mi? İyi ürünler yapmak için bir teraziye sahip olmalı mıyım? Bu, özellikle ağırlık yerine ölçü kapları ve kaşıklarıyla yemek pişirmeye ve pişirmeye alışkın olanlar için bir ikilemdir. Kozmetikte yeni olan birinin mutfaklarında kullandıklarına benzer ölçü aletleri kullanan formülleri seçmesi doğaldır. Ve evet, biliyorum. Çoğunuz, başarılı bir şekilde ürettiğiniz ilk sabun formülünüzü veya büyük büyükannenizin bir kutu kül suyu, bahçeden gelen yağ, bundan bir fincan ve bunun kaşıkları isteyen formülünü düşünürsünüz.

Evet, siz ve diğerleri, kesin olmayan araçlara ve yöntemlere rağmen olağanüstü üretim miktarı yaratır veya yaratılar. Şimdiye kadar çalıştı ve siz memnunsunuz.

O zaman sorun ne?

Sorun şu ki, bardak ve kaşıklardaki bir “tarif” kesinlik ve tutarlılık sağlamıyor. Örneğin yeni bir ölçü kabı alırsanız veya formülü paylaşırsanız, sonuç o kadar olumlu veya tutarlı olmayabilir. Bunun nedeni, ölçüm aletlerinin yaklaşık olmasıdır. Bir başkası için bardağı ölçmek sizin için daha az veya daha fazla olabilir, bu da ürünü başarısız bir partiye neden olacak kadar atabilir; parti ne kadar küçükse, bunun gerçekleşme olasılığı o kadar yüksektir. Teoriyi test etmek için, bir bardak ölçü kabını doldurmak için suyu ölçün ve bunu başka bir bardak ölçü kabına dökün. Birkaç tane varsa, hepsini deneyin. Muhtemelen miktarların değiştiğini göreceksiniz. Aynısı ölçü kaşıkları için de geçerlidir.

Ek olarak, ölçüm kapları sıvılar için tasarlanmamıştır, bu nedenle kuru malzemeler için tasarlanmış bir kap ölçüsündeki yağı ölçmek, sıvı bileşenleri ölçmeye yönelik bir kapla aynı sonucu vermez. Yemek pişirmede biraz hile yaparsak, bu genellikle önemli değildir, ancak kozmetikte ve sabunda büyük bir fark yaratabilir.

Tutarlılık ve doğruluk, özellikle satış için tekrarlanan üretim miktarı oluşturmada önemlidir, bu nedenle tutarlılığı sağlamanın en iyi yolu, malzemeleri ölçmek yerine tartmaktır.

Bir zamanlar, doğru ölçüm aletlerini elde etmek zordu, ancak bu 21. yüzyıl; İyi bir dijital ölçek, çoğumuz için bir mağaza veya internet siparişi uzakta ve ucuzdur. Hobiler için bile en iyi uygulama, ağırlık ölçmektir.

Ne yapmalıyım?

Dijital bir tartı satın alın. Neyse ki, ihtiyacınız olan şey çok pahalı değil. En ucuz olanı pillerle çalışır, ancak pilleri sık sık kalibre edin, çünkü piller güç kaybetmeye başladığında ağırlık dalgalanır ve çılgınca yanlış ölçümlere neden olur.

Adaptörle birlikte gelen, böylece onu takabileceğiniz bir terazi, pillerin zayıflamasından kaçınmak için daha da iyidir. Yine de düzenli olarak kalibre edin, ancak düşük pillerden kaynaklanan sapmalar mevcut değildir ve bu sinir bozucu pilleri sürekli olarak satın almaktan kaçınırsınız. Kalibrasyon ağırlıkları da çok faydalıdır ve tavsiye edilir.

Büyük veya küçük üretim miktarı yapmayı planlıyorsanız, muhtemelen ikinci bir terazi veya daha fazlasına yatırım yapmanız gerekecektir. Bununla birlikte, başlangıç ​​olarak, bir gram kadar küçük ve beş kilo kadar yüksek bir tartı, sabun ve orta losyon ve benzerleri için uygundur.

Sabun veya kozmetik için bardak ve kaşık kabul edilmez. Hassasiyet zorunlu olduğunda tartın. Tutarlı üretim miktarı gerekli olduğunda tartın. Terazinizin yeni en iyi arkadaşınız olacağından emin olabilirsiniz!

Paylaşmaya unutmayın

Benzer Yazılar

1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir