Time for Roses: Hızlı gül yaprakları

Time for Roses: Hızlı gül yaprakları

hizli-gul-yapraklari Bugün kü proje çok sevdiğim bir sabun modeli. Yapılışı o kadar basit ama sonuç müthiş 🙂

Malzemeleri11 thoughts on “Time for Roses: Hızlı gül yaprakları”

 • Peki ne kadar malzeme kullanmalıyız..Birde güneş görülmeyen yer de durulsun deniyor ya sıcak memleketlerde nasıl muhafaza etmeliyiz acaba?

  • 100 gram sabun bazından yaklaşık 25 adet gül yaprağı çıkar. Bu miktar 4 gram esans ister. Boya miktarı sizin istedğiniz renga bağlı.
   Henüz kullanmadığınız sabun bazı, streç film sarılı saklanabilirsiniz. Tavsiyem hep kuru ve serin bir yer, yani bir dolapta mesela.
   Hazırladığınız sabun istediğiniz yere koyun 🙂

 • Öncelikle cevap için teşekkür ederim.Bir sorum daha olacak mesela 100 adet kalpte acan gül kalıbından sabun hazırladım bunları ankaradan antalyaya kargoluyacam örneğin tülle paketlenecek bir sıkıntı olur mu erime yaparmı nasıl hazırlamalıyım?Çok takıldı aklıma emek verip yapcaz sonuçta sipariş bozulmasını kötü olmasını istemem:)

  • Paketiniz sağlamasa bir problem olmaz. Yani ile dertlerimiz genelde ezilme eritme şimdiye kadar hiç olmadı.

 • merhaba sabun bazını söylerken “suyu unutnayın” diyorsunuz ek olarak baza su da mı konuluyor acaba? orayı anlayamadım.

  • Sabun bazı eritirken, kapağı kullanmıyorsanız, biraz nem kaybı oluyor. Bu terleme için bir sebebi, bu yüzden eritirken biraz su ilave faydalı oluyor. Her 100 gram sabun bazı için yaklaşık 1 yemek kaşığı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir