Menu Close

 

Sabun Atölye’ye hoş geldiniz!

 

doğal sabunDoğal Sabun Yapımı ile ilgilanıyorsanız doğru yeri geldiniz 🙂 Soğuk imalat yada Cold Process sabun benim tutkumdur.

Doğal sabun nedir fikir vermek için buraya okumanızı tavsiye ederim.

Kostik ile güvenli çalışmak okumadan hiç devamı bakmayın, bu sizin güveniniz için.

Doğal Sabun Yapımı 1 ve 2 izlemeyi unutmayin. 😉

Sorularınız varsa Soru Bankası bir kez bakın, orada cevabınız bulamazsanız lütfen benimle iletişime geçin.

İlerli projeler sağ tarafta Doğal Sabun başlık tıklayarak bulabilirsiniz.

Email adresiniz da sağ tarafta yazsarsanız size yeni projeler hep direkt posta kutusunuza gelecekler. 🙂

10 Comments

 1. sema

  merhaba justıne hanım sızden aldıgım kare sabun kalıpları bazen 65 gr bazen 80 gr sabun alıyor nedenı nedir? bı turlu kalıba gore sabun ayarlayamıyorum yaptıgım sabun ya artıyor yada az geliyor

  • Justine

   Merhaba Sema Hanım,
   aklıma ilk olarak ilave ettiğiniz boya ve esans miktarı farklıdır geliyor. İkinci doldurma yüksekliği, bir iki milim hacımda büyük fark yapar.
   Justine

 2. EMEL

  Justine hanım merhaba sitenizi zevkle izliyorum.Ben de doğal sabun yapıyorum.Size bir sorum olacak,doğal sabun kurudukça soda ortaya çıkıyor ve renkli sabunlarda çok beyazlık oluyor.Bunu önlemek için ne yapmalıyım.Teşekkür ederim

  • Justine

   İki tane favori yöntemim var. Birisi sabununuz ılık suya batırıp çıkartın ve kurutmaya bırakın, diğer küllü tarafta buhar uygulanın (ütü, çaydanlık, v.b.).

 3. Sevinç

  Selamlar, benimde dogal yaşamla ilgili bazı çalışmalarım var. Bulunduğum bolgede ev hanimlari kaynatma sabun yapıyor. Benimde soguk sabun denemelerim oldu ancak külsuyu ile denemesi yapmadım soba kullanıyorum ve kül suyu yapuyorum camasir makinesinde kullaniyorum. Kul suyu ile sampuan, sabun denemeniz olduysa bilgilenmek isterim.SEVGİLER….

  • Justine

   Güvenlik açısından kül suyu kullanmaya hiç tavsiye etmiyoruz. İçindeki kostik miktarı bilmek mümkün değildir ve bu yüzden güvenli kullanabilecek bir sabun elde edilmek nerdeyse mümkün değildir.

 4. Gullu

  Merhaba justina hanım sözden sabun yapımı kursu almaki istiyorum burdan siz tarafında sunulan formu doldurup giriş yaptım fakat ingilizce yazı olduğu için giriş bilgileri eksik yada yanlışmı acaba girişim yapilmadimi gerekli malzemeleri sizden nasil temin edebilirim kalıp kostik vs sizden cep beklerim teşekkürler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *