Pişik Kremi nasıl yapılır?

Pişik Kremi nasıl yapılır?

Doğal Pişik Kremi nasıl yapılır sizden gelen bir sorudur. Bugün size kolay yağ bazlı bir tarif sunmak istiyorum ama aynı zamanı da bir uyarı yapmam gerekir.

Bebeklerin cildi çok hassas oluyor biliyoruz, bazı yağları – doğal da oluyorsa – alerji sebebi olabilir, bü yüzden mesela ek gıda adım adım ilave edilir.

Yani doğal ürünü kullanmak istiyorsanız bebeğinizin cildi tepki veriyor mu takip edin, kesinlikle esans yada uçucu yağı kullanmayın. Dünyada en sık rastladığımız alerji sebebi koku verici maddeleri, doğal olanları dahil.

Bebeğiniz sık sık pişik oluyorsa alman ebem verdiği tavsiyelerim sizinle de paylaşmak istiyorum.

  • Bez markası değiştirmeye deneyin
  • Bezsiz su geçirmez bir örtü üzerinde – uygun ortam sıcaklıkta yada güneş ışıkta (direkt olmasın yani mesela perde arkasında) – bebeğiniz havalandırın. On dakika her bez değiştirmede yeterli oluyor.
  • Islak siliyorsunuz tekrar kuru bir bez ile silin, bundan sonra bezi bağlayın. Mümkünse (evde mesela)  hazır ıslak mendil kullanmayın – ufak ıslak havlu yada pamuk bezi aynı işi görür yada direkt musluk altında poposun durulayın 😉
  • Ek gıda başladıktan sonra aniden olan pişik alerji işareti olabilir, böyle durumlarda ebenizle yada doktorla danışın.
  • Bazen pişik kremlerdeki titanyum dioksit yeter kadar ince olmadığından cildi tahriş edilir. Farklı bir kremi deneyin yada tamamen vazgeçin.

Bebeklerim hiç Pişik kremi kullanmadım, doğru gördüsem o zaman aldığımız kremi (7 yil önce) hala bir yerde duruyor. 🙂 Bence atma vaktı geldi.

Pişik kremi kullanmaktan uzaklaşmak istemiyorum ama aklınıza diğer yöntemleri de getirmek istedim. Kremi kullanmaktan önce cildi iyici kurulayın – biz saç kurutma makinesi kullandık, oğlumusa çok hoşuna gitti 🙂

Aşağıda ki tarif Titanyum oksit ilave olmadan da başarlı bir pişik kremidir, istersiniz her iki versiyonu deneyin ve favoriniz seçin. Alternatif olarak burada ki Whipped Body Butter tarifi esans ilave olmadan denebilirsiniz.

Pişik Kremi için Malzmeleri

50 gram shea yağı

20 gram hindistan cevizi yağı

10 gram badem yağı

5 gram e vitamini

2 gram gliserin

1 yemek kaşığı nişasta (pirinç yada mısır tavsiyem)

3 gram titanyum dioksit

1 çimdik kırmızı oksit

Tarif paylaşmaya ve beğenmeye unutmayın. Memnun kaldısanız yada değil, tercübeniz bizimle de paylaşın, yani kısaca yorum bırakın lütfen 😉

[Paylaşmaya Unutmayın]

SaveSave

SaveSave4 thoughts on “Pişik Kremi nasıl yapılır?”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir